Znana chyba wszystkim bajka Disney’a, pt ,,Lampa Alladyna’’, była w tym roku wystawiona jako spektakl teatralny przez koło Format a4 w naszej szkole.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 1-3 Gimnazjum, którzy do przedstawienia przygotowywali się parę miesięcy. Nie chodzi tutaj tylko o role, ale także o tancerzy czy też muzyków, bez których nie byłoby takiego efektu końcowego.

Ważne było, aby w przedstawieniu nie zabrakło humoru, którego dostarczyli nam główni bohaterowie, Alladyn i Dżin. Chyba tylko oni na scenie czuli się jak ryba w wodzie, i udało im się zamienić sceny zwykłe, w sceny bardzo zabawne, z których śmiali się wszyscy.

Doskonałym dopełnieniem przedstawienia okazały się występy taneczne uczennic naszej szkoły, oraz zespołu muzycznego, którzy wiele tygodni poświęcili na próby. Świetnie wykonana scenografia oraz kostiumy, które były nie tylko dla aktorów, ale także tancerzy zostały przygotowane przez uczniów i nauczycielkę plastyki. Niektórzy uczniowie swoje stroje przygotowywali sami przy pomocy rodziców.

Na przygotowanie przedstawienie potrzeba było dużo czasu i cierpliwości. Nie udało by się bez pomocy nauczycieli pani Bożeny Swobody, która pomagała na próbach, pytała tekstu, ćwiczyła wymowę oraz dawała wiele uśmiechu i wsparcia. Pani Basi Wuwer, bez której występ taneczny nie doszedł by to skutku, chociaż na próbach nie było nigdy idealnie, to i tak dzięki ciężkiej pracy udało się pokazać doskonałe choreografie. Pani Alinie Zalewskiej-Adamczyk za przygotowanie dekoracji, która wyszły wspaniale. Na końcu najbardziej wytrwałej osobie, bez której całe przedstawienie nie doszło by się nie odbylo, pani Jolancie Szurman. Opiekunce koła teatralnego, która włożyła najwięcej starań, czasu, nerwów i serca w przygotowanie przedstawienia, które wyszło fantastycznie.

Niestety za rok nie będzie już klas 3, których w tym roku było bardzo dużo, i nie wezmą udziału już w następnych przedstawieniach, ale mamy nadzieję, że uda się przygotować kolejny dobry spektakl, a absolwenci przyjdą zobaczyć końcowy efekt.

Aleksandra Szewczyk