• 18
 • 8
 • 4
 • 6
 • 5
 • 13

W czerwcu b.r. na sali gimnastycznej turskiego gimnazjum wręczono tytuły "Gimnazjusze 2002" w ośmiu kategoriach: "najlepszy sportowiec", "aktywista - społecznik", "artysta", "filantrop", "frekwencjusz", "pracuś", "gimnazjusz sukcesu", "super uczeń". Na tę szczególną, kultywowaną od trzech lat w tymże gimnazjum uroczystość, przybyło liczne grono zacnych gości. Sala była wypełniona po brzegi.

Całość świetnie prowadzili dwaj konferansjerzy - wychowankowie rodzimej placówki: Justyna Piechaczek i Zbigniew Sosnecki. (…) Po wręczeniu tegorocznych tytułów konferansjerzy szczerze podziękowali dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi za całoroczny trud włożony w kształcenie turskiej młodzieży, wychowanie, opiekę, a nade wszystko - troskę nad całą młodzieżą; podziękowali również za sprawne funkcjonowanie Gimnazjum w Turzy Śl. "... Chcemy podziękować wszystkim rodzicom. Bez nich nasze Gimnazjum straciłoby wiele blasku. To dzięki Wam Szanowni Rodzice mamy odmalowane klasy, widzimy postępy prac przy boisku, bez Was ta szkoła nie mogłaby tak funkcjonować" mówiła w imieniu całej szkolnej społeczności - Justyna Piechaczek.Trzeba dodać, że podczas tej wyjątkowej uroczystości uwagę kierowano na wszystkie czynniki składające się na sukcesy szkoły. A było ich niemało.Uroczyście pożegnano panią Zytę Władarz, kończącą kadencję ważnej funkcji przewodniczącej Rady Szkoły. W imieniu uczniów uczyniła to przewodnicząca szkoły - Magdalena Juraszek. Wyrazy podzięki ze strony rodziców złożyła Irena Barteczko, a grono pedagogiczne reprezentowała Bożena Swoboda. Dyrektor Gimnazjum w Turzy Śl. - Lucyna Gajda złożyła podziękowania dla rodziców za ich społeczne zaangażowanie, wielką, obejmującą szeroki zakres "życiowych" potrzeb gimnazjum - pomoc i wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie to było okazją do podziwiania wielkich zdolności artystycznych uczniów gimnazjum. Przygotowali oni urozmaicony program, którym wzbudzili ogólne zainteresowanie. Na scenie prezentowali się: Sławek Lipka i Marcin Wacławczyk ze swoim utworem muzycznym. Monika Kwiatoń, Weronika Kowal i Anna Jukubowska pokazały publiczności piękny układ taneczny. Katarzyna Pajor i Michał Pukowiec zainscenizowali "Dumkę na dwa serca". Wspaniały duet liryczny: Aleksandra i Martyna Piprek zaprezentowały wiersz oraz utwór muzyczny. Ela Honisz i Anita Kowalska wykonały pantomimę, a Paulina Gosch i Magdalena Juraszek recytowały wiersz. Zaangażowanie uczniów było więc absolutne.Całości dopełniał występ słynnego już w Gminie "Chóru Gimnazjalnego".

Czekamy na kolejną edycję "Gimnazjuszy". To za rok. Jest więc czas dla uczniów turskiego gimnazjum do mobilizacji i niełatwej "walki" o ten prestiżowy tytuł.

Zwycięzcami zostali:

 • Gimnazjusz Artysta - Sławomir Lipka,
 • Gimnazjusz Filantrop – Beata Adamczyk,
 • Frekwencjusze – Przemysław Kupka, Zbigniew Sosnecki,
 • Gimnazjusz Sukcesu – Jacek Marciniak,
 • Gimnazjusz Społecznik – Monika Kupka,
 • Gimnazjusz Pracuś – Barbara Sitko,
 • Najlepszy Sportowiec – Anna Pawlik,
 • Super Uczeń – Michał Psota.

 b_150_100_16777215_00_images_do_artykulu_gimnazjusze_2002.jpg

Godło

Kontakt

Gimnazjum w Turzy Śl.

ul. Ligonia 2b
44-351 Turza Śl.
tel. 032 453 00 68
fax. 032 453 00 68

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dyrektor: mgr Aleksandra Kubala

Zastępca dyrektora /społeczny/: mgr Justyna Tlołka

Sekretariat: Katarzyna Pawlica

Sekretariat czynny: 7:00 - 15:00

Dla rodziców

Kalendarz

czerwiec 2020
tydz.pwścpsn
231234567
24891011121314
2515161718192021
2622232425262728
272930

b_150_100_16777215_00_images_loga_bip_logo_ops.png

Librus

b_150_100_16777215_00_images_loga_Bez_nazwy.png

Ważne linki