• 18
  • 6
  • 8
  • 13
  • 4
  • 5

      Projekt edukacyjny "Polecam książkę" realizowały uczennice z klasy I a, II b i III b. Zadaniem uczestniczek było przeczytanie trzech samodzielnie wybranych książek, a następnie napisanie ich recenzji. Zbiory tych prac w formie broszur zostały zaprezentowane podczas dyżuru dla rodziców i udostępnione w bibliotece szkolnej

      Projekt edukacyjny "Zakręceni tańcem" realizowały dziewczyny z klas I i II pod opieką Pani Barbary Wuwer i Bożeny Swobody. Była to bitwa na tańce: rock and roll, hip hop, taniec akrobatyczny i taniec z hula hop. Największą furorę zrobił taniec z hula hop, który wykonała Julia Rduch z klasy Ib. W ramach projektu Weronika Brożek zaprojektowała grę "Wygibas" , która cieszy się w szkole dużą popularnością.

         Projekt edukacyjny: "Pierwsza pomoc ratuje życie" realizowali uczniowie klasy Ia i Ib pod opieką Pani Justyny Tlołki i Pana Grzegorza Folwarcznego. Podczas zajęć uczniowie uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy, a następnie przygotowali przedstawienie dla uczniów gimnazjum, które zaprezentowali 14 czerwca. Podczas przedstawienia uczniowie zaprezentowali m. in. masaż serca, pozycję boczną bezpieczną oraz udzielanie pomocy w przypadku omdlenia i krwotoku. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu przedstawienia i wiele się nauczyli.

   Projekt eukacyjny "Jak to się stało, że jemy trawę? Historia roślin jadalnych" realizowali uczniowie klas II a, II b i IIIb pod opieką pani Urszuli Łach. W oparciu o zbiory biblioteki szkolnej wybrali oni rośliny jadalne, których historię chcieli poznać. Szukali takich informacji, jak: pochodzenie, początek uprawy, rozprzestrzenianie się, zastosowanie itd. Każdej roślinie poświęcono osobny plakat, który oprócz tych informacji zawierał zdjęcia, a nawet fragmenty tych roślin.

    W projekcie edukacyjnym "Modnie przez wieki, czyli jak?" wzięły udział uczennice klasy I a. Każda z nich wybrała element ubioru, którego historia najbardziej ją zainteresowała, a następnie, z wykorzystaniem zbiorów biblioteki szkolnej, przygotowała plakat prezentujący zmiany, którym podlegała wybrana część garderoby.

  Projekt edukacyjny "Czy prawa dziecka są od zawsze?" realizowali uczniowie klasy II b. Ich zadaniem było zebranie informacji na temat tego, jak postrzegano dziecko w róznych epokach, jak odnoszono się do jego potrzeb i możliwości. Do tego zadania wykorzystali publikacje dostępne w bibliotece szkolnej. Następnie uczniowie przygotowali te informacje w formie prezentacji w programie Power Point, a także gazetki prezentowanej na korytarzu szkolnym.

Godło

Kontakt

Gimnazjum w Turzy Śl.

ul. Ligonia 2b
44-351 Turza Śl.
tel. 032 453 00 68
fax. 032 453 00 68

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dyrektor: mgr Aleksandra Kubala

Zastępca dyrektora /społeczny/: mgr Justyna Tlołka

Sekretariat: Katarzyna Pawlica

Sekretariat czynny: 7:00 - 15:00

Dla rodziców

Kalendarz

czerwiec 2024
tydz.pwścpsn
2212
233456789
2410111213141516
2517181920212223
2624252627282930

Librus

Ważne linki